Ing. Martina Nýčová,CA

 

certifikovaná účetní

učitelka účetnictví

maminka dvou dětí

Pár slov o mně

Zcela úpřímně tutu část už upravuji aspoň posté. Jmenuji se Martina a daně a účetnictví mě doprovází již spoustu let - vlastně od té doby, co jsem začala studovat obchodní akademii. Poté jsem nastoupila na Vysokou školu ekonomickou, obor Zdanění a daňová politika. Po absolvování bakalářského stupně jsem vyjela na studijní pobyt do Kanady.

Když jsem se vrátila, rozhodla jsem se, že raději než VŠE vystuduji magisterský program na Bankovním institutu (dále jen BIVŠ). Jenže první rok se to trochu zvrtlo, na BIVŠ jsem potkala vyučující z VŠE - konkrétně z mé bývalé domovské katedry. Najednou mi začalo být líto, že jsem VŠE nedostudovala, takže jsem si k BIVŠ přidala i studium na VŠE. Možná to celé odstartovalo touhu jít trochu jiným směrem. Uvědomila jsem si, že osobnost učitele zásadně ovlivňuje postavení studenta ke studiu. Vedlejší specializace pro mě tedy byla jasná volba - zvolila jsem Učitelství ekonomických předmětů. A tady nastala trefa do černého, začala jsem chápat svoji roli učitele jako životní poslání. 

Během studia jsem pracovala v různých mezinárodních společnostech, ať už jako účetní nebo asistent daňového poradce. Zároveň jsem vedla účetnictví, daňovou evidenci malým společnostem na živnostenský list. Přiznám se, že nejvíce mě baví komplexní pohled na účetnictví, když si ho sama zpracovávám od A do Z. Svým studentům tedy mohu nabídnout i spoustu příkladů ze své bohaté praxe.

No a protože jsem velice akční člověk, ještě v době studia jsem se zařadila do systému certifikace účetních a v roce 2013 jsem ukončila první stupeň. Získala jsem tím titul certifikováná účetní.

 V roce 2012 jsem také nastoupila Obchodní akademii Kubelíkova jako učitel účetnictví a v roce 2013 zahájila doktorské studium, které mi umožnilo vyučovat na VŠE předmět Podnikové praktikum. 

Zlom nastal poté, co se mi narodil syn Vojtíšek. S jeho výchovou se mi změnil pohled na výuku. Přestala jsem být ochotná se věnovat výuce pomocí cukru a biče a začala jsem ke svým studentům přistupovat více partnersky a více je motivovat proto, aby se učili, aby se učili pro sebe a svoji budoucnost.

Přála bych si, aby každý student pochopil, že účetnictví a daně se nemusí učit nazpaměť. Ve skutečnosti je to taková skládačka, kterou když pochopí, tak jednou budou moci říkat, účetnictví a daně je jednoduché. 

Svým studentům mohu nabídnout spoustu zkušeností z doučování, výuky a také z praxe. Nebráním se ani osobní výuce v Praze. 

Mé heslo je: trpělivě a soustavně vše zvládneme.