Dodržování zákonů

Krásný den všem,

pamatuji si to, jakoby to bylo včera – před více jak rokem jsem sváděla velký vnitřní boj. Čím dál více jsem se zaměřovala na daně a méně na účetnictví. Podle zákona nesmí účetní poskytovat rady ohledně daní, ba dokonce nesmí zpracovávat daňová přiznání. Jenže už to v tom našem právním státě bývá, vládne tu trochu kocourkov. Máme tu zákon, který to nedovoluje, ale realita je jiná, jak všichni víme.

Učila jsem podnikatelé dodržovat zákony, plnit zákonné povinnosti a sama jsem se pohybovala na samé hraně (ano, na hraně – spolupracovala jsem s daňovým poradcem). Trošku pokrytectví, že? Nejen proto jsem se loni v květnu rozhodla, že zkoušky na daňového poradce složím. Byla to dost náročná cesta, padla jsem několikrát, několikrát jsem to chtěla vzdát a vše zahodit. Jenže daně jsou můj život, studovala jsem je na VŠ, baví mě a do Komory daňových poradců jsem fakt chtěla. Také jsem členkou Komory certifikovaných účetních, která nám v nelehkých covidových chvílích poskytla pevnou půdu pod nohami a na školeních jsme měli k dispozici všechny aktuální informace.

A povedlo se 28. 4. jsem složila poslední zkoušku – ústní a zítra 25. 5. budu oficiálně zapsaná jako daňová poradkyně. 🥳 🥳 🥳  O to větší překvapení pro mě bylo, když mě pozvala sama Pěva Čouková z http://www.ucetni-portal.cz do živého vysílání pro mé kolegy, kteří stejně jako já touží vstoupit do Komory daňových poradců. Celé živé vystoupení si můžete přehrát tady V tomto rozhovoru zmiňuji můj způsob přípravy, co vše jsem musela obětovat, abych se dostala tam, kde jsem teď.

Takže od zítra jsem oficiálně daňová poradkyně, která je pojištěna na daňové chyby, která může sama poskytovat daňové poradenství, sama dělat daňová přiznání. A je to obrovská úleva!

Mé velké díky patří hodně lidem, které mě na mé cestě potkali a podpořili. Mohu jmenovat Silvia Solarikova Simona Harvisova Petra Dvořáková , všem mým úžasným klientkám a klientům, moji rodině za podporu a trpělivost, svým studentům. A samozřejmě celému Účetnímu portálu.

Moc vás zdravím a těším se na spolupráci, daňová poradkyně č. 5840

Účetnictví a daně mě provází životem již téměř dvacet let. Fascinuje mě jejich vývoj a neustálé změny, které člověka drží stále ve střehu. Cítím, že mým posláním je pomáhat osvětlovat tuto problematiku a motivovat k dalšímu studiu. Můj příběh si můžete přečíst zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.